Wybierz produkt z naszej oferty, aby uzyskać szczegółowy opis.

Wózki linowe

Prowadnica liniowa składa się z szyny profilowej oraz wózka tocznego (liniowego). Swobodny i płynny ruch umożliwiają kulki łożyskowe umieszczone między szyną profilową, a wózkiem tocznym. Umieszczenie kulek w zamkniętym systemie obiegowym wózka umożliwia prostą instalację na szynie. Uszczelki i zaślepki chronią wózek przed zanieczyszczeniami.

Tuleje linowe

Prowadnice z tulejami tocznymi wykorzystywane są w budowie maszyn ogólnych i specjalnych oraz w budowie przyrządów. Standardowe tuleje toczne z ich masywną metalową konstrukcją
nadają się szczególnie do takich zastosowań, w których wymagana jest niewrażliwość na uszkodzenia i duża wytrzymałość w trudnych warunkach eksploatacji. Długa trwałość użytkowa, dokładność i wysoki stopień sprawności są klasycznymi cechami tych elementów.

Prowadnice linowe

Najprostsza prowadnica liniowa zbudowana jest z szyny profilowej oraz wózka tocznego. Płynne i swobodne poruszanie się wózka wzdłuż prowadnicy umożliwiają kulki łożyskowe, które znajdują się między szyną profilową a wózkiem. Kulki umieszczone są z zamkniętym systemie wózka tocznego, dzięki czemu umieszczenie go na szynie jest bardzo łatwe. Dodatkowo wózek wyposażony jest w specjalne zaślepki oraz uszczelki, które zapobiegają dostawaniu się zanieczyszczeń do jego wnętrza.