Wybierz produkt z naszej oferty, aby uzyskać szczegółowy opis.

Ściągacze hydrauliczne

Hydrauliczne ściągacze łożysk, jak wskazuje ich nazwa, służą do usuwania łożysk z wału przez ściągnięcie ich z wykorzystaniem dużej siły. Ściągacze posiadają 2 lub więcej ramion, które zaciskają się na tylnej części łożyska oraz trzpień, który opiera się na zwieńczeniu wału.

Tuleje montażowe

Odpowiedni montaż jest krytyczny dla właściwej pracy łożysk. Zestaw nabijaków umożliwia bezpieczny, precyzyjny i szybki montaż. Każdy zestaw składa się odpornych na uderzenia pierścieni udarowych z tworzywa sztucznego, co pozwala uniknąć ewentualnego uszkodzenia powierzchni wału lub łożyska. Podczas montażu łożysk, których powierzchnie czołowe leżą w tej samej płaszczyźnie, pierścienie udarowe umożliwiają przenoszenie obciążenia tylko na pierścień pasowany ciasno. Dzięki temu siły występujące przy montażu nie są przenoszone poprzez elementy toczne, co zapobiega uszkodzeniu bieżni łożyska.

Odklejacze do łożysk

Odklejacze (separatory) ułatwiają demontaż elementów ciasno pasowanych na różnego rodzaju osiach np. kół zębatych, łożysk, tarcz hamulcowych.

Termometry lasorowe

Termometr laserowy (pirometr)to przyrząd służący do bezdotykowego pomiaru temperatury. Oznacza to, że nie trzeba dotykać ciała obcego, aby urządzenie podało prawidłową temperaturę. Sprzęt funkcjonuje w oparciu o promieniowanie cieplne, które jest emitowane przez badane ciało. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia możemy łatwo sprawdzić czy łożyska podczas pracy nie przegrzewają się, co powoduje ich uszkodzenie.