Wybierz produkt z naszej oferty, aby uzyskać szczegółowy opis.

Siłowniki

Siłownik hydrauliczny – silnik hydrostatyczny o ruchu posuwistym. Organem roboczym siłownika może być tłok, nurnik lub membrana, umieszczone w cylindrycznym korpusie. Zgodnie z definicją siłownik hydrauliczny swoje działanie opiera na wykorzystaniu energii płynu, jest to najczęściej olej pod ciśnieniem, dla wytworzenia określonej energii mechanicznej. Z uwagi na niewielkie rozmiary i osiąganą moc siłowniki hydrauliczne doskonale spełniają swoje zadanie w różnorodnych dziedzinach gospodarki, w tym między innymi w produkcji maszyn budowlanych, górniczych, lotniczych, przemysłowych, a także w szeroko pojętym transporcie.

Pompy

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem, którego głównym zadaniem jest zasilanie hydraulicznego napędu odpowiednią ilością oleju, pod wysokim ciśnieniem. Główna klasyfikacja to podział ze względu na silnik napędowy pompy – można tu wyróżnić pompy z napędem elektrycznym lub tez spalinowym. Olej roboczy w urządzeniach hydraulicznych wymaga zastosowania pompy z wysokim ciśnieniem, której typy to pompy zębate, łopatkowe oraz tłoczkowe.

Silniki

Silnik hydrauliczny zamienia energię potencjalną lub kinetyczną cieczy w energię mechaniczną. Jest przeznaczony do stosowania w układach hydraulicznych urządzeń i maszyn, które wykorzystujemy w najróżniejszych gałęziach przemysłu, jego konstrukcja pozwala na wykorzystanie go jako urządzenia zasilającego. Zasada działania silnika hydraulicznego to odwrotność pracy pompy hydraulicznej, silnik zamienia wysokie ciśnienie na siłę mechaniczną w ruchu obrotowym.

Filtry

Współczesne filtry hydrauliczne to urządzenia o dużej czułości i wysokiej sprawności działania. Dzięki ich zastosowaniu bez trudu możemy poradzić sobie z usunięciem większości popularnych zanieczyszczeń, które w innym przypadku, w szybkim czasie doprowadziłyby do uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia danego układu mechanicznego. Obecne zastosowania filtrów hydraulicznych to przede wszystkim przemysł ciężki i stoczniowy, budownictwo, transport masowy, przemysł maszynowy, a także rolnictwo.